5 Függeszkedés Variáció, Amit Érdemes Kipróbálnod

A függeszkedés az egyik legegyszerűbb, ám egyben az egyik legjobb gyakorlat is. Az egész testtel csodát művel, ha rendszeresen végezzük. Nem meglepő, hisz ez egy olyan tevékenység, amely természetesnek számít. A gond csak az, hogy a legtöbb ember elszokott a függeszkedéstől. Ez a gyakorlat képes egészségesen tartani a vállakat, a gerincet és még az alsótestet is, valamint az anyagcserére is pozitív hatással van. Eleinte kényelmetlen a tenyérnek, és ha egy ideje nem függeszkedtünk, akkor kevés ideig fogunk fennmaradni. 

Ebben a cikkben 5 függeszkedés variációt ismerhetsz meg, az egyszerűtől a haladóbb verziókig. DE! Elsőkörben csak két változatot osztok meg veled. Viszont, ha fel vagy iratkozva a hírlevélre, akkor a következő 3 hétben, hetente fogod megkapni a maradék hármat. Az első email-t holnap fogjuk kiküldeni, szóval még van időd feliratkozni a cikk alján. Ha nem iratkozol fel, akkor 4 hét múlva olvashatod el mind az 5 variációt. Íme az első:

 

Hagyományos függeszkedés

 

Itt kezdj! Sok esetben nincs is másra szükséged, csak arra, hogy lógj egy kicsit. Semmi cifrázás. Függeszkedhetsz sima húzódzkodón, kötélen, törülközőn…stb. Ha nem tudsz húzódzkodni, ez az egyszerű gyakorlat lesz a te legjobb barátod. Flegmázz! Ez azt jelenti, hogy válts oda-vissza aktívból passzívba. Az aktív függeszkedés az, amikor a lapockákat süllyeszted, és a vállakat távolítod a fülektől. A passzív ennek az ellenkezője. Ennél a vállad akár még hozzá is ér a füledhez. Szép lassan süllyeszd és emeld a lapockákat. Ez segíteni fog a húzódzkodás megindításában.

Mit ad neked? Erősíti a fogásodat, ami minden másban is fejlődést jelent, ahol fognod kell valamit. Fejleszti a vállflexót. Azaz a fejed fölé tudod emelni a karodat, anélkül hogy fájna vagy feszülne. Stabilizálja a válladat azáltal, hogy az ízületet körülvevő izmok nem hagyják, hogy kiugorjon a helyéről, amíg te csimpaszkodsz. Tehermentesíti a gerincet. Ez egy nagyon fontos szempont, ugyanis ha nem függeszkedsz rendszeresen, akkor csak fekvés közben pihen a gerinced, de még akkor sem úgy, mint amikor lógsz. Mindemellett nyújtja a gerinc körüli izmokat.

Hogyan kezdj neki? Bárhol, ahol tudsz függeszkedni, csináld! Mérd le, hogy meddig bírod magad tartani. Ezt a számot oszd el kettővel, és amikor találsz egy megfelelő helyet, a max függeszkedési időd feléig függeszkedj. Ezt ismételd egy nap 5-10x. Egy hónap múlva mérd le ismét a maxodat. Bármilyen fájdalmat érzel, hagyd abba, és pihentesd.

 

Fejjel lefelé függeszkedés

 

A fordított testhelyzetek, mint a kézállás vagy a fejállás, jótékony hatással vannak az egészségünkre.

 Nem csak a gerincet, de az alsótestet is tehermentesítik. Ugyanez igaz a fejjel lefelé függeszkedésre is.

 Természetesen ez egy haladóbb variáció. Lehet, hogy elsőre nem fog összejönni, vagy nehéznek fogod érezni. Ezzel nincs semmi baj.

 Arra figyelj, hogy a sima függeszkedés menjen, és legyen alattad szivacs. Nagyon jól fejleszti a koordinációt.

 Gondolj csak bele…Fejjel lefelé kell függeszkedned, és közben egyensúlyozni az egész testeddel, hogy függőlegesen maradj. Ez az egyensúlyozás bekapcsolja a törzsizmokat, amelyekkel stabilizálni fogod a tested. Ez nem csak egy függeszkedés, ez már egy komplexebb gyakorlat. Még akkor is, ha “csak” fejjel lefelé lógsz.

Eleinte ne időre csináld, csak gyakorold. Addig maradj a helyzetben, amíg magabiztosan tudod irányítani az egészet. Magas vérnyomással ne próbáld ki!

 

Folytatás következik…

Ne állj meg itt

Olvasd el a többi cikkünket

Lendülj túl a holtpontokon ezzel az edzésmódszerrel

Bevezető   Ha rendszeresen edzel, akkor biztosan előfordult már, hogy egy bizonyos gyakorlatnál szakadékhoz érsz és nem tudod átugrani. Nem tudsz a következő súlyra vagy a következő, nehezebb gyakorlat variációra lépni. Részben segíthet, ha visszaveszel a terhelésből, vagy visszalépsz egy könnyebb változatra, mert ezekkel a visszalépésekkel lendületet vehetsz az ugráshoz.

edz

Nincs időd edzeni? Ez a cikk a segítségedre lesz!

Nincs időd magadra Talán az egyik leggyakoribb kifogás vagy akadály, amit hallani szoktam, hogy nincs időm edzésre. A munka, az utazás, a gyerekek, a háziállatok és még sok más dolog miatt sokaknak nincs idejük edzeni. De tényleg mindenkinél ez a helyzet? Valóban nincs egybefüggően 15-30 perced magadra? Igen, ennyi is

Ingyenes Videó

10 perces mobilizáló rutin

A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett job felhasználói élményt nyújtson.

Iratkozz fel ingyenes hírlevelünkre, ami felfedi a hatékony edzés titkait!

Az űrlap kitöltésével elfogadom az Általános Szerződési Feltételeket és az Adatkezelési Tájékoztatót

Klub Előjelentkezés

Hamarosan megnyitja kapuit a Mozgástár Klub. Az előjelentkezéssel feliratkozol a hírlevelünkre, így az elsők között fogsz értesülni a nyitásról.

*Az űrlap kötöltésével elfogadom az Általános Szerződési Feltételekben és az Adatkezelési Tájékoztatóban leírtakat!